kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Bank Czasu Matek
2007/1/11 17:34:50

Bank Czasu Matek to dowód na to, że nie wszystko na świecie jest za pieniądze. To również możliwość nawiązania kontaktów z innymi mamami i zawarcie przyjaźni. To inicjatywa Fundacji MaMa przeznaczona dla matek w Polsce.

Na stronach fundacji znajduje się miejsce na zamieszczanie ogłoszeń dotyczących usług bezfinansowych. Bardzo często matki szukają innych kobiet, które pomogłyby im w opiece nad dzieckiem. Mogą to być inne matki dzieci w podobnym wieku lub starsze osoby, które chętnie zajmą się jakimś maluchem w zamian za towarzystwo czy pomoc w domu.

Wyobraź sobie, że umiesz grać na gitarze. W banku czasu oferujesz naukę grania na gitarze. W zamian jedna albo kilka osób da nam swój czas na grę w szachy, umyje nasz samochód, ugotuje obiad albo zrobi cokolwiek innego, co potrzebujemy, a co oni będą mogli zaoferować. Walutą jest czas. Czas każdego z klientów banku czasu jest wart tyle samo. Godzina usług prawnika jest równa godzinie sprzątania. Możemy zaciągnąć kredyt, gdy potrzebujemy pomocy przy swoim samochodzie, ale spłacamy go innej osobie udzielając lekcji pływania. Bank czasu w żaden sposób nie wiąże się z rozliczeniami finansowymi.

Jak zamieścić ogłoszenie? Wystarczy wysłać maila na adres:

W swojej ofercie należy zamieścić następujące dane:
1. Imię i nazwisko lub pseudonim.
2. Miejsce zamieszkania.
3. Rodzaj oferowanej pracy/czasu/pomocy.
4. Rodzaj oczekiwanej usługi/czasu/pomocy.
5. Kontakt.



Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dziecko, mama, matka, opieka, pomoc


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »