kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Na talerzu dwulatka
2007/1/18 12:50:00

Dieta dziecka w pierwszym roku życia to przede wszystkim mleko, soki, zupki i przeciery owocowe. W tym czasie maluchy bardzo szybko rosną i potrzebują całkiem sporych – jak na ich wagę – racji pokarmowych. Drugi rok życia dziecka to okres intensywnego rozwoju zdolności motorycznych i poznawczych i jedzenie schodzi nieco na dalszy plan – maluchowi zwyczajnie szkoda czasu na „posiedzenia” przy stole jedzenie przegrywa w konkurencji z obserwacją na przykład pracującej pralki.

Nie znaczy to jednak, że codzienny jadłospis dziecka w tym okresie przestaje być ważny – wprawdzie rośnie już ono znacznie wolniej, niż w pierwszym roku życia, ale do prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednio zbilansowanej diety, a układ trawienny dwulatka nie jest jeszcze na tyle dojrzały, aby mógł on jeść to samo, co dorośli domownicy.

Zmorą rodziców kilkulatków jest ich niechęć do niektórych potraw. Bardzo często zdarza się tak, że dieta przedszkolaka ogranicza się do kilku ulubionych przez niego potraw, jest więc bardzo monotonna i nie dostarcza małemu organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje.

Strony: [1] [2] [3] następna »


Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dieta, dwulatek, dziecko, jedzene


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»