kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ta wstrętna kolka
2007/7/20 0:10:00

Kolki niemowlęce spędzają sen z oczu wielu młodym rodzicom. Pojawia się na ogół po ukończeniu przez dziecko pierwszego miesiąca życia i męczy malucha przez kolejne trzy – cztery miesiące.

Niestety, nie wiadomo dokładnie, jakie są powody powstawania kolki, ale na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na radzenie sobie z tą dolegliwością:

1. Odpowiednia technika karmienia. Kolka pojawia się często u maluchów, które podczas karmienia połykają za dużo powietrza. Jeśli karmisz dziecko piersią zwracaj uwagę na to, aby obejmowało ustami całą brodawkę, a podczas karmienia butelką cały smoczek musi być wypełniony mlekiem.

2. Pamiętaj o „odbiciu” połkniętego podczas karmienia powietrza. Każdorazowo po karmieniu dziecko należy potrzymać pionowo (najwygodniej będzie oprzeć je o swoje ramię) i lekko poklepać je po pleckach; w odbiciu powietrza pomaga także masaż brzuszka.

3. Mama karmiąca musi uważać na niektóre pokarmy: cebula, czosnek, kapusta, kalafior działają wzdymająco, a to może wywołać u dziecka przykre dolegliwości i bóle brzuszka. Niewskazane w diecie młodej mamy są także duże ilości mocnej kawy i herbaty oraz ostre przyprawy.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ból brzucha, kolka, niemowlę, wzdęcie


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »