kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ta wstrętna kolka
2007/7/20 0:10:00

Kolki niemowlęce spędzają sen z oczu wielu młodym rodzicom. Pojawia się na ogół po ukończeniu przez dziecko pierwszego miesiąca życia i męczy malucha przez kolejne trzy – cztery miesiące.

Niestety, nie wiadomo dokładnie, jakie są powody powstawania kolki, ale na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na radzenie sobie z tą dolegliwością:

1. Odpowiednia technika karmienia. Kolka pojawia się często u maluchów, które podczas karmienia połykają za dużo powietrza. Jeśli karmisz dziecko piersią zwracaj uwagę na to, aby obejmowało ustami całą brodawkę, a podczas karmienia butelką cały smoczek musi być wypełniony mlekiem.

2. Pamiętaj o „odbiciu” połkniętego podczas karmienia powietrza. Każdorazowo po karmieniu dziecko należy potrzymać pionowo (najwygodniej będzie oprzeć je o swoje ramię) i lekko poklepać je po pleckach; w odbiciu powietrza pomaga także masaż brzuszka.

3. Mama karmiąca musi uważać na niektóre pokarmy: cebula, czosnek, kapusta, kalafior działają wzdymająco, a to może wywołać u dziecka przykre dolegliwości i bóle brzuszka. Niewskazane w diecie młodej mamy są także duże ilości mocnej kawy i herbaty oraz ostre przyprawy.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ból brzucha, kolka, niemowlę, wzdęcie


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»