kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Choroby skóry u dzieci
2007/6/23 10:10:00

Dobrze byłoby, aby rodzice znali proces rozwoju skóry swojego dziecka, ponieważ jest to bardzo ważne dla wypracowania odpowiednich procedur ochronnych. Na stan skóry naszych pociech wpływają nie tylko kąpiele i zabiegi pielęgnacyjne, ale także rodzaj proszków używanych do prania odzieży, słońce, wilgotność powietrza oraz temperatura otoczenia.


Do najczęstszych objawów wywoływanych podrażnieniem skóry niemowląt należą potówki, które są wynikiem nadmiernego pocenia i parowania, związanego np. z noszeniem pieluszek lub nieprzewiewnej odzieży.

U około 5% noworodków, w pierwszym i drugim tygodniu życia, oprócz potówek może wystąpić także rumień toksyczny. Są to krosty w obrębie plam rumieniowych, zwykle pojawiające się w miejscach mało podatnych na podrażnienia, często na całym ciele. Dodatkowo, w następstwie pobudzenia przez hormony matki gruczołów łojowych noworodka, bądź stosowania olejów mineralnych do pielęgnacji skóry, na ciele maluchów może pojawić się także trądzik noworodkowy i niemowlęcy.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Joanna Papiernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: atopowe zapalenie skóry, niemowlę, potówki, rumień toksyczny, skóra


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »