kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Choroby skóry u dzieci
2007/6/23 10:10:00

Dobrze byłoby, aby rodzice znali proces rozwoju skóry swojego dziecka, ponieważ jest to bardzo ważne dla wypracowania odpowiednich procedur ochronnych. Na stan skóry naszych pociech wpływają nie tylko kąpiele i zabiegi pielęgnacyjne, ale także rodzaj proszków używanych do prania odzieży, słońce, wilgotność powietrza oraz temperatura otoczenia.

Do najczęstszych objawów wywoływanych podrażnieniem skóry niemowląt należą potówki, które są wynikiem nadmiernego pocenia i parowania, związanego np. z noszeniem pieluszek lub nieprzewiewnej odzieży.

U około 5% noworodków, w pierwszym i drugim tygodniu życia, oprócz potówek może wystąpić także rumień toksyczny. Są to krosty w obrębie plam rumieniowych, zwykle pojawiające się w miejscach mało podatnych na podrażnienia, często na całym ciele. Dodatkowo, w następstwie pobudzenia przez hormony matki gruczołów łojowych noworodka, bądź stosowania olejów mineralnych do pielęgnacji skóry, na ciele maluchów może pojawić się także trądzik noworodkowy i niemowlęcy.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Joanna Papiernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: atopowe zapalenie skóry, niemowlę, potówki, rumień toksyczny, skóra