kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Chustomania
2007/5/11 0:10:00

Chusty wykorzystujemy na różne sposoby. W różny sposób nosimy też dzieci. Coraz bardziej popularną metodą jest noszenie pociech w ... chustach.

Noszenie niemowląt w chuście ma nie tylko pozytywny wpływ na ich rozwój, ale pomaga uporać się z częstymi dolegliwościami maluchów, takimi jak kolka, ząbkowanie czy częsty płacz. W wielu krajach jest też zalecane jako wspomaganie prowadzonej przez lekarza terapii.

Najbardziej popularnym rodzajem chusty jest tzw. hoppediz. Produkuje je specjalna firma. Założycielami firmy Hoppediz® są Annette i Ingo Schröder. Ich zainteresowanie tematem chust zbiegło się z narodzinami syna Jana. Anette od wielu lat pracowała w przemyśle tekstylnym, doskonale więc wiedziała, jakie parametry powinien mieć materiał na chustę i znała świetnych, sprawdzonych dostawców. Rozpoczęli produkcję w 1999 roku, zaczynając od 10 chust dla znajomych ze szkoły rodzenia, jednak już wkrótce okazało się, że potrzeby są znacznie większe. Wtedy zaczęli ulepszać samą chustę i proces jej wytwarzania, uzyskując wysokiej jakości materiał, wolny od jakichkolwiek szkodliwych substancji.

Od chwili założenia firmy Anette i Ingo stali się specjalistami w dziedzinie noszenia dzieci w chustach. Zostali dyplomowanymi instruktorami technik wiązania, jeżdżą na światowe kongresy i targi. Anette zajęła się wybieraniem kolekcji, szkoleniami i kontaktami z klientami, Ingo odpowiedzialny jest za marketing i uczestnictwo w targach i innych wydarzeniach dotyczących chust.

W Polsce tematyka ta również nie jest obca. Na stronie znajdziemy dużo informacji na ten temat, porad, zdjęć. Autorzy strony, małżeństwo, które osobiście wykorzystywało chusty do wychowywania dzieci, obalają mity na ten temat, organizują kursy noszenia w chuście oraz sprzedają atestowane produkty.

W najbliższym czasie, 12 maja, w Warszawie, odbędzie się kolejny kurs dla tych, którzy chcą nauczyć się jak składać chustę, jak nosić w niej dziecko, jakie są rodzaje chust itd. Więcej informacji na stronieOprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: chusta, dziecko, hoppediz, niemowlę


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»