kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Delikatne pranie
2007/3/16 16:20:00

„Delikatne jak skóra niemowlęcia”- takiego określenia używamy często, aby podkreślić, że coś jest szczególnie miękkie i gładkie. Niestety, coraz więcej niemowląt cierpi na różnego rodzaju problemy skórne i ich skóra nie jest już tak przysłowiowo „niemowlęca” –pokrywa się plamami, wypryskami i krostkami.

Za główne przyczyny alergii uważa się obciążenia genetyczne i zanieczyszczenie środowiska, ale aż 50% przypadków alergii skórnych jest wywołanych przez środki chemiczne zawarte w kosmetykach, mydle czy proszku do prania. Wiadomo, że o higienę trzeba dbać, ale jak to robić, aby nie zaszkodzić naszemu maluszkowi?

1. Odpowiedni proszek
Skóra małego dziecka jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia, dlatego powinna być pielęgnowana wyłącznie środkami przeznaczonymi specjalnie dla niemowląt i małych dzieci. Dotyczy to także proszku, w jakim pierzemy ubranka i pieluchy dziecka – te przeznaczone dla niemowląt mają odczyn PH zbliżony do naturalnego, są hipoalergiczne, nie zawierają substancji drażniących, wybielaczy optycznych, rozjaśniaczy chemicznych i sztucznych barwników. Nowoczesne proszki dla niemowląt i dzieci mimo swojej delikatności bardzo skutecznie usuwają brud i plamy, nie musimy więc używać żadnych dodatkowych odplamiaczy.

2. Wersja najłagodniejsza: płatki
Ubranka dzieci cierpiących na alergie skórne mogą być też prane w płatkach mydlanych – to najdelikatniejszy spośród dostępnych obecnie na rynku środków piorących.
Pamiętajmy jednak, żeby nie wsypywać płatków bezpośrednio do dozownika na proszek do prania: zimna woda pobierana do prania nie będzie w stanie ich rozpuścić i zapchają nam pralkę. Aby uniknąć takich problemów płatki trzeba najpierw rozpuścić w gorącej wodzie i dopiero taki mydlany roztwór wlać do dozownika (lub bezpośrednio do bębna pralki).

3. Etap końcowy: płukanie
Nowoczesne pralki dość dokładnie płuczą pranie i w zasadzie nie musimy ręcznie przepłukiwać pieluszek czy ubranek najmłodszego członka rodziny. Należy jedynie uważać w przypadku bardzo oszczędnego sprzętu, zużywającego mało wody na cykl prania – tu zaleca się użycie funkcji dodatkowego płukania, dostępnej w sporej części nowych pralek.

Jeśli jednak pierzemy je ręcznie albo nasze dziecko jest szczególnie wrażliwe na wszystkie środki chemiczne, musimy wypłukać ubranka dwukrotnie.

Uwaga: piorąc ubranka i pieluchy nie używamy żadnych płynów do płukania!


()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: alergia, pralka, pranie, proszek, płatki mydlane, płukanie


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»