kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Drugie śniadanie
2009/9/25 13:30:00

Czy wiesz, że drugie śniadanie jest równie ważne jak pierwsze? Dlaczego? Ponieważ drugie śniadanie pozwala na regenerowanie sił i dodaje energii podczas dnia. Pamiętaj aby prócz kanapek i owocu zapakować koniecznie coś do picia.

Drugie śniadanie to bardzo ważny posiłek zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, którego absolutnie nie można pomijać. Drugie śniadanie najlepiej szykować w domu. Pamiętaj, że słodka bułka czy baton nie mogą równać się z pełnowartościowymi kanapkami, które sama przygotowujesz. Jeżeli zdarza ci się zamiast drugiego śniadania dawać dzieciom pieniądze na zakupy w szkolnym sklepiku - zaprzestań tego! Przecież wiesz, że dzieci wybiorą chipsy lub słodycze.

Drugie śniadanie powinno składać się z kanapki, owocu oraz napoju, który pozwoli na uzupełnienie płynów podczas dnia. Do kanapek wybieraj pieczywo ciemne, możesz przekładać je serem żółtym i wędliną z dodatkiem warzyw albo przygotowywać pasty kanapkowe z ryb lub jaj. Takie kanapki dostarczają do organizmu energetycznych węglowodanów, wapnia, żelaza czy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Z owoców warto wybrać te twardsze, ponieważ nie rozgniotą się w tornistrze czy w torebce. Z napojów najlepsza będzie woda i soki -one mogą dostarczyć dodatkowych witamin. Bez względu na to, czy szykujesz drugie śniadanie dla siebie czy dla swojego dziecka warto wybrać soki w niewielkich, poręcznych opakowaniach, najlepiej z nakrętką.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kanapki, kanapki do szkoły, owoce, śniadanie dla dziecka, śniadanie do szkoły


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »