kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Edukacja seksualna wkroczy do szkół?
2009/1/29 16:50:00

20 stycznia Fundacja Dzieci Niczyje przystąpiła do Porozumienia na rzecz upowszechniania edukacji seksualnej dzieci i młodzieży w polskiej szkole. Zrzesza ono organizacje, instytucje i osoby przekonane o tym, że każdy polski uczeń powinien mieć w szkole dostęp do nowoczesnej edukacji seksualnej.

Do Porozumienia przystąpiły również Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego, Gender Studies UW, Grupa Edukatorów Seksualnych „Ponton", Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego (Londyn), Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, Stowarzyszenie „W stronę dziewcząt", Towarzystwo Rozwoju Rodziny, Związek Nauczycielstwa Polskiego, dr Andrzej Depko, dr Alicja Długołęcka, prof. Zbigniew Izdebski, prof. Stanisław Obirek, dr Grzegorz Południewski, prof. Zbigniew Lew Starowicz i prof. Magdalena Środa. Porozumienie ma charakter otwarty i mogą przystąpić do niego inne podmioty.
Autorzy dokumentu podkreślają w nim konieczność „wypracowania i wprowadzenia rozwiązań systemowych gwarantujących powszechny i obowiązkowy, dostosowany do wieku dostęp do wiedzy z zakresu seksualności człowieka oparty na międzynarodowych standardach praw człowieka wypracowanych przez ONZ, WHO i Konwencję o Prawach Dziecka".

Zdaniem przewodniczącej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Wandy Nowickiej dostarczanie wiedzy na temat edukacji seksualnej jest obowiązkiem państwa, ale w polskich szkołach nie ma takiego przedmiotu, a Ministerstwo Edukacji uważa, że problemu nie ma...

Podczas konferencji prasowej Aleksandra Józefowska z Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton" podkreśliła, że z rozmów z młodzieżą wynika, że ich wiedza na temat edukacji seksualnej jest bardzo mała, a tylko podczas ubiegłorocznych wakacji do „Pontonu" zgłosiło się 15 nieletnich ciężarnych dziewczyn. Podobnego zdanie jest sekretarz Zarządu Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego dr Tomasz Leonowicz, który powiedział, że lekarze w swojej pracy spotykają się z efektami wieloletnich zaniedbań w tej dziedzinie, a ciąż u nieletnich kobiet stale przybywa.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciąża, edukacja seksualna, planowanie rodziny


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»