kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Eurostat: najmniej dzieci rodzi się w Polsce
2007/3/6 23:46:32

Z najnowszych danych unijnego biura statystycznego Eurostat wynika, że najmniej dzieci spośród wszystkich kobiet w krajach Unii Europejskiej rodzą Polki. Obok naszego kraju najmniej dzieci przychodzi na świat na Słowacji, w Słowenii, na Litwie oraz w Czechach, czyli nowych krajach członkowskich UE.

Aby zapewnić naturalną wymianę pokoleń, wskaźnik dzietności powinien wynosić w Europie co najmniej 2,1. Tymczasem w naszym kraju wskaźnik ten kształtuje się na poziomie 1,24, a unijna średnia wynosi 1,51, czyli statycznie na jedną parę przypada półtora dziecka. Najbliższej najwyższego wskaźnika dzietności są Francja, gdzie wynosi on 1,92 oraz Irlandia -1,88.

Eurostat przyjrzał się również długości życia kobiet w Unii Europejskiej. W całej UE panie żyją zdecydowanie dłużej - przeciętnie o 6 lat dłużej niż panowie. W naszym kraju w 2005 roku wskaźnik średniej oczekiwanej długości życia kobiety wynosił 79,4 lata, jednak według Eurostatu w 2050 roku wzrośnie on do 84,4 lat.

Unijne biuro statystyczne ustaliło także, że w naszym kraju bezrobocie jest w dalszym ciągu najwyższe i wynosi dla pań – 14,2 procent, zaś dla mężczyzn 11,2. We wszystkich krajach Unii Europejskiej bezrobocie wśród kobiet jest wyższe niż w przypadku mężczyzn, jednak z wyjątkiem Irlandii, Łotwy, Litwy, Rumunii oraz Wielkiej Brytanii.


Polska.pl
Oprac: Izabela Okrój-Hernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Unia Europejska, dzieci, dziecko, dzietność, eurostat


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »