kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ferie w domu. Jak spędzić ten czas kreatywnie?
2016/1/28 19:20:00

Nie każdy rodzic może sobie pozwolić na wysłanie dziecka na zimowisko w górach. To nie jedyny sposób na spędzanie ferii zimowych. Przerwę w zajęciach szkolnych można wykorzystać w inny sposób. Oto kilka pomysłów na kreatywne, atrakcyjne ferie zimowe, w czasie których dzieci nie będą się nudziły.

Przerwa od klasówek, codziennego wstawania i odrabiania lekcji, to powody, dla których dzieci czekają z utęsknieniem na ferie zimowe. Gdy fundusze rodziców nie pozwalają na uatrakcyjnienie ferii wyjazdem w góry, czy za granicę, nie należy załamywać rąk. Można pomyśleć o innych, urozmaiconych aktywnościach, dzięki którym dziecko będzie miało o czym opowiadać swoim rówieśnikom po powrocie do szkoły. Poniżej prezentujemy parę pomysłów na rodzinne i wartościowe aktywności z dzieckiem, które potwierdzają, że domowe ferie nie muszą być nudne!

Aktywny wypoczynek w mieście

Gdy pogoda nie sprzyja uprawianiu sportów zimowych, warto poszukać alternatywy, która również pozwoli aktywnie spędzić czas. Może nią być wyprawa na kryty basen, ściankę wspinaczkową, albo do parku trampolin. Podczas ferii zimowych niektóre obiekty sportowe oferują specjalne pakiety zajęć koordynowanych przez doświadczonych instruktorów. Warto sprawdzić w okolicznych szkołach, domach kultury i obiektach sportowych, czy organizują tego typu zajęcia. Taka aktywna forma spędzania wolnego czasu, pomaga zaszczepić w dziecku pasję do sportu, a rodzicom poprawić kondycję i dać kopa pozytywnej energii.

Nauka nowych umiejętności … z Internetu!

Kiedy pomysłów na zabawę brak, z pomocą przychodzi Internet. Wbrew przekonaniom większości rodziców, to nie tylko źródło bezużytecznych dla dzieci treści, ale także kopalnia filmików i tutoriali, uczących dzieci samodzielności albo rozwijających gier i portali edukacyjnych. Wspólnie wykonany karmnik dla ptaków, własnoręcznie uszyta sukienka dla lalki albo pieczenie domowych babeczek – takie czynności to prawdziwa frajda zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Takich inspiracji dostarcza serwis Disney.pl, na którym oprócz kultowych bajek, znajdują się kolorowanki do pobrania i filmiki z poradami DIY. Wśród bezpiecznych stron, które gwarantują wartościową rozrywkę, jest także Squla.pl – zgodna z programem nauczania platforma edukacyjna, na której dziecko może zmierzyć się z rodzicem w grach, quizach i turniejach. Squla naturalny pęd dziecka do nowych technologii, zamienia na wartościową rozrywkę dla całej rodziny. Wspólne uczenie się nowych czynności i granie w rozwijające gry, skraca dystans między dzieckiem, a rodzicem i powoduje, że wreszcie mogą zagrać „w tej samej drużynie”.

Zabawa karnawałowa dla dzieci


Nieprzypadkowo ferie zimowe wypadają w okresie karnawału, który nie musi oznaczać imprez tylko dla dorosłych. Dzieci również potrzebują czasu spędzonego z rówieśnikami, a świetną okazją do tego jest zorganizowanie domowego balu karnawałowego dla przebierańców. Przygotowania do niego to świetna okazja, żeby zająć dziecku czas podczas ferii. Przygotowanie listy gości i menu, własnoręcznie wykonanie zaproszeń, strojów, wymyślanie konkursów dla gości – to czynności, dzięki którym dziecko będzie miało zajęcie na kilka dni, a udana impreza stanie się powodem do niezapomnianych wspomnień z zimowej przerwy.

Oprócz wymyślania kolejnych atrakcyjnych czynności, warto po prostu porozmawiać z dzieckiem o tym, co chciałoby wspólnie robić. W końcu to nasze dzieci mają o wiele bardziej rozwiniętą wyobraźnię i swoimi pomysłami potrafią nierzadko zaskoczyć rodzica.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dziecko, edukacja, ferie, internet, wypoczynek, zabawa karnawałowa


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»