kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Gdy dziecko jest świadkiem w sądzie
2009/6/13 14:10:00

Przeznaczona dla dzieci i młodzieży broszura „Będę świadkiem w sądzie", wydrukowana w nakładzie ponad 103 tys. egzemplarzy, trafi do ośrodków interwencji kryzysowej, komend policji, organizacji pozarządowych oraz szkół gimnazjalnych. To kolejne działanie w ramach realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu „Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości".

Dla dzieci, które są ofiarami lub świadkami przestępstw, przesłuchanie w sądzie jest bardzo trudną sytuacją. Dopiero przy odpowiednim wsparciu psychologa, przesłuchaniu w tzw. przyjaznym pokoju przesłuchań lub dzięki odpowiednio przygotowanym materiałom edukacyjnym, możemy ograniczyć dzieciom stres związany z prowadzonym postępowaniem oraz zapobiec wtórnej wiktymizacji. Taką właśnie rolę przyjaznego informatora, którego celem jest przygotowanie dziecka do uczestniczenia w sądowych procedurach prawnych, ma pełnić kolorowa publikacja opracowana przez Fundację „Dzieci Niczyje".

Trwają również przygotowania do druku kolejnego wydawnictwa informacyjnego w ramach projektu - broszury na temat wymiaru sprawiedliwości oraz praw obywatela w sądzie i prokuraturze. Napisana w sposób przystępny i zrozumiały dla szerokiej grupy odbiorców, będzie zawierała przytoczone podstawy prawne wsparte przykładami wyjaśniającymi jak w praktyce obywatele mogą realizować swoje uprawnienia w sądach i prokuraturach. Za merytoryczne przygotowanie materiałów informacyjnych odpowiedzialna jest, wyłoniona w drodze konkursu, Uniwersytecka Poradnia Prawna Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Planowane jest, aby wszystkie przygotowane materiały informacyjno-edukacyjne znalazły się w wersji elektronicznej na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości (www.ms.gov.pl), w specjalnie przygotowanej do tego zakładce.

Opracowanie i dystrybucja powyższych materiałów informacyjno-edukacyjnych na temat wymiaru sprawiedliwości oraz praw obywatela w sądzie i prokuraturze to jedno z siedmiu zadań realizowanych w ramach projektu „Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki 2007 - 2013".


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Będę świadkiem w sądzie, Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości, broszura Ministerstwa Sprawiedliwości


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»