kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Komórka dla dziecka - kłopot czy przyjaciel?
2009/6/30 8:30:00

Zbliżają się wakacje okres wypoczynku i relaksu. Jak co roku, wiele dzieci wyjedzie w tym okresie na swój pierwszy samodzielny wyjazd wakacyjny. Wraz z decyzją o wyjeździe pociechy na obóz lub kolonię, rodzice często decydują się również na wręczenie jej pierwszego telefonu komórkowego.

Telefon na kolonii, ma zdaniem rodziców zapewnić bezpieczeństwo i możliwość kontaktu w każdej sytuacji. Tak też się dzieje, jednak jak wynika z opinii opiekunów kolonii, posiadanie telefonu przez dziecko może też stać się powodem dodatkowych zmartwień.
- To, że dziecko dzwoni do rodziców, co chwila, z każdą, nawet najdrobniejszą sprawą, to tylko jeden z powodów - mówi Mariola Błaszczyk, pedagog szkolny i opiekun kolonii. -Bardzo często zdarza się, że dochodzi do zagubienia lub kradzieży telefonu.
- Telefon komórkowy to narzędzie niezbędne w dzisiejszym świecie, ale wręczając go dziecku powinniśmy uświadomić mu, że nie jest to tylko zabawka - mówi Dorota Fronczek, przedstawiciel firmy CenterNet S.A., organizatora akcji Moja Pierwsza Komórka. - Posiadanie telefonu komórkowego wymaga od jego posiadacza pewnej samodzielności i odpowiedzialności.
Przed wyjazdem wakacyjnym warto więc omówić z dzieckiem zasady, dzięki którym posiadanie telefonu komórkowego podczas wakacji będzie dla wszystkich przyjemne, pożyteczne i nie stanie się utrapieniem. W tym celu CenterNet S.A., w ramach akcji Moja Pierwsza Komórka, wspólnie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, organizacją Helpline.org.pl oraz miesięcznikiem dla nauczycieli oszkole.pl, a także przy udziale rodziców i opiekunów kolonii, przygotował poradnik wakacyjny „Z telefonem komórkowym na kolonię, czyli jak sprawić, by telefon komórkowy stał się przyjacielem, a nie wrogiem".
W poradniku znalazły się praktyczne porady związane z korzystaniem z telefonu komórkowego nad wodą, w górach, za granicą. Można tam znaleźć również niezbędnik wakacyjny, który pomoże rodzicom w przygotowaniu właściwego ekwipunku na wyjazd dla dziecka.
W poradniku znajduje się również lista bardzo ważnych telefonów alarmowych, które trzeba pamiętać i używać w uzasadnionych przypadkach. Dla dzieci są również gry i zabawy, które nie pozwolą nudzić się podczas męczącej podróży.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: bezpieczne dziecko, kolonie, telefon komórkowy, wakacje


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»