kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Koniec z niezdrowymi przekąskami w szkolnych sklepikach
2008/10/5 1:10:00

W Polsce przybywa z każdym rokiem otyłych nastolatków. Z tego względu Główny Inspektorat Sanitarny zamierza walczyć z niezdrowymi przekąskami, które sprzedawane są w szkolnych sklepikach, a po które tak chętnie sięgają dzieci i młodzież. Ze szkolnych sklepików mają zniknąć chipsy, batoniki i napoje gazowane, a zastąpi je zdrowa żywność - pisze "Polska".

Główny Inspektorat Sanitarny planuje zastąpić niezdrowe przekąski ze szkolnych sklepików w ponad sześciu tysiącach szkół jogurtami, serkami, owocami, sokami oraz wodą mineralną. Akcja będzie prowadzona razem z Polską Federacja Producentów Żywności i ma objąć 90 procent wszystkich gimnazjalistów. W przyszłym roku ma natomiast zostać rozszerzona na szkoły podstawowe oraz licea.

Akcja GIS jest odpowiedzią na plagę otyłości wśród polskich uczniów. Ze statystyk Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie wynika, że ponad 13 procent nastolatków w wieku 13-15 lat ma problem z nadwagą. Na przestrzeni ostatnich 35 lat liczba otyłych młodych ludzi wzrosła w naszym kraju aż dziesięciokrotnie.


Polska.pl
Oprac: Izabela Okrój-Hernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: chipsy, otyłość, otyłość dzieci, przekąski, szkoła


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»