kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
2015/8/20 23:30:00

Zdania rodziców w kwestii pieluszek są podzielone - jedni decydują się na pieluszki jednorazowe, a inni stawiają na rozwiązania ekologiczne. Jakie pieluszki wybrać dla maluszka? Które zapewnią dziecku komfort?

Sprawcą zamieszania jest firma Procter&Gamble, która w 1961 roku wynalazła pierwsze pieluszki jednorazowego użytku. Z biegiem czasu pampersy zaczęły wypierać tradycyjne pieluszki tetrowe. Według badań, obecnie aż 90% rodziców używa pieluszek jednorazowych.

Tetra – naturalna, ale czy bezpieczna?

Mimo, że pampersy zrobiły zawrotną karierę, pieluszki tetrowe nadal mają swoich zwolenników, ze względu na to, że są produkowane z naturalnych włókien. Pieluchy tetrowe zmniejszają ryzyko pojawienia się uczulenia i nie uciskają brzuszka dziecka. Niska cena za sztukę, która dodatkowo przeznaczona jest do wielokrotnego użytku, to również argument „za”. Jednak ryzyko odparzenia skóry dziecka jest większe, niż w przypadku jednorazówek, ponieważ zmoczona pieluszka nie wchłania moczu i przylega do skóry maluszka. Tetrową pieluchę trudniej jest też utrzymać na miejscu, zwłaszcza, gdy dziecko zaczyna raczkować, co tym samym zwiększa ryzyko zabrudzenia ubranka.

Wygoda malucha, oszczędność rodzica

Rodziców do jednorazówek najbardziej przekonuje oszczędność czasu, który zamiast na pranie i prasowanie pieluszek wielorazowych, można przeznaczyć na zabawę z dzieckiem, czy chwilę dla siebie gdy maluch śpi. Jednak to korzyści dla dziecka są tutaj bardziej istotne:

1. Szybkość wchłaniania – mocz jest błyskawicznie wchłaniany dzięki specjalnej włókninie przepuszczającej wilgoć tylko w jedną stronę oraz żelowi, który wiąże go wewnątrz.
2. Mniejsze ryzyko odparzeń – skóra malucha, dzięki wyeliminowaniu kontaktu z wilgocią jest mniej narażona na odparzenia, które częściej występują przy użyciu pieluszek tetrowych.
3. Nieprzesiąkanie – dzięki ściągaczom po bokach, zawartość pieluchy nie wydostaje się na zewnątrz.
4. Kształtowanie ustawienia nóżek – odpowiednio profilowany kształt pieluszek wymusza prawidłową pozycję dla stawów biodrowych malucha.
5. Higiena i wygoda – pieluszki jednorazowe nie dopuszczają bakterii z zewnątrz i sprawdzają się na dłuższych wyjazdach.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dziecko, niemowlę, pampersy, pieluchy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»