kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

STOP cyberprzemocy
2008/2/10 1:28:51

„STOP cyberprzemocy” – takim hasłem ruszyła w styczniu kolejna odsłona kampanii „Dziecko w Sieci”, poświęcona problemowi przemocy rówieśniczej z użyciem Internetu oraz telefonów komórkowych.

W odpowiedzi na wysoką skalę problemu cyberprzemocy w Polsce Fundacja Dzieci Niczyje w ramach kampanii społecznej „Dziecko w Sieci” przygotowała kompleksową akcję medialną i edukacyjną „Stop cyberprzemocy”. Od stycznia do końca marca 2008 roku w ogólnopolskich i lokalnych mediach pojawią się reklamy telewizyjne i prasowe zwracające uwagę na problem przemocy rówieśniczej z użyciem mediów elektronicznych i promujące działania Helpline.org.pl – projektu Fundacji Dzieci Niczyje oraz Fundacji Grupy TP, w ramach którego świadczona jest pomoc dzieciom w sytuacjach zagrożenia w Sieci. W ramach akcji przygotowany został również film edukacyjny, który wraz ze scenariuszami zajęć i plakatami będzie dystrybuowany w szkołach gimnazjalnych w całej Polsce. Materiały są również dostępne online na stronie www.dzieckowsieci.pl. Głównym partnerem kampanii „Dziecko w Sieci” i współorganizatorem akcji „Stop cyberprzemocy” jest Fundacja Grupy TP.

Akcja jest elementem programu Komisji Europejskiej „Safer Internet”, realizowanego w Polsce przez Fundacje Dzieci Niczyje oraz NASK. Łukasz Wojtasik, Fundacja Dzieci Niczyje, koordynator kampanii „Dziecko w Sieci”, mówi: „Głównym celem akcji „Stop cyberprzemocy” jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet pozornie niewinne żarty z użyciem mediów elektronicznych mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, zarówno dla ofiar jak i sprawców takich działań. Przygotowane materiały edukacyjne pozwolą na dyskusje o tym problemie w szkołach. Reklamy telewizyjne i prasowe kierujemy przede wszystkim do dorosłych. Chcemy ich uwrażliwic na problem cyberprzemocy – zwrócić uwagę na jego powszechność i specyfikę.” Wysoką skalę problemu cyberprzemocy w Polsce potwierdzają badania przeprowadzone przez Gemius S.A. dla FDN na początku 2007 roku. Wynika z nich, że ponad połowa młodych internautów doświadcza różnych form przemocy w Sieci. Często są to sytuacje potencjalnie niebezpieczne: 21% dzieci doświadcza poniżania, ośmieszania i upokarzania; 16% straszenia i szantażowania. 57% osób w wieku 12-17 była przynajmniej raz obiektem zdjęć lub filmów wykonanych wbrew ich woli. 14% dzieci zgłasza przypadki rozpowszechniania za pośrednictwem Internetu lub GSM kompromitujących je materiałów. Katarzyna Fenik, Fundacja Dzieci Niczyje, Helpline.org.pl opowiada: „Codziennie odbieramy w Helplinie.org.pl zgłoszenia dotyczące przypadków cyberprzemocy. Wiele z nich to bardzo poważne sytuacje wymagające natychmiastowej interwencji. Dzieci najczęściej proszą o usuniecie wulgarnych, ośmieszających je materiałów z Internetu. Upublicznienie takich treści to dla dziecka ogromny problem.”



Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: cyberprzemoc, dziecko, internet, przemoc


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »