kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Skóra małego dziecka - 3 lata pod ochroną
2014/3/27 22:26:56

Skóra dziecka, zwłaszcza w pierwszych latach życia jest bardzo delikatna. Zaczerwienienie, podrażnienie, wysypka, która pojawia się na skórze małego dziecka może być następstwem stosowania nieodpowiednich kosmetyków i detergentów. Jak uniknąć problemów skórnych u małych dzieci? Właśnie wystartowała kampania edukacyjna „3 lata pod ochroną”, której celem jest edukacja rodziców w zakresie zapobiegania podrażnieniem i chorobom skóry.

Skóra dziecka rozwija się w pierwszych trzech latach jego życia. W tym czasie, należy odpowiednio o nią dbać, a także ograniczyć kontakt skóry dziecka z detergentami i kosmetykami, szczególnie tymi nieprzeznaczonymi dla maluchów. Jak pokazują badania tematów rozmów poruszanych przez matki na forach internetowych, przeprowadzone w grudniu 2013 roku przez Brand Fibres Insights na zlecenie firmy Reckitt Benckiser, właściciela marki Lovela, matki bardzo często rozmawiają na temat proszków do prania. W badaniu, szczegółowej analizie poddano łącznie 1805 wypowiedzi mam, które chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami na temat prania ubranek swoich pociech. Aż 69% przenalizowanych rozmów związanych z tematem dziecięcych detergentów dotyczyło ich wpływu na zdrowie dziecka. 46% mam uważa, że brak oznak alergii świadczy o pełnej dojrzałości skóry dziecka. Wiele mam sądzi, że o skórę dziecka należy szczególnie dbać w pierwszym roku życia, dlatego po pierwszych urodzinach swojej pociechy rezygnują z prania ubranek w proszkach specjalnie opracowanych do wrażliwej skóry małych dzieci.

3 lata pod ochroną

Nfot. logo 3 lata pod ochronąależy pamiętać, że w pierwszych 3 latach życia dziecka jego delikatna skóra nie funkcjonuje jeszcze tak dobrze jak u osób dorosłych. Nie stanowi pełnej bariery ochronnej dla organizmu i jest niezwykle podatna na podrażnienia. W tym czasie w pielęgnacji maluszka ważne jest nie tylko przestrzeganie diety i stosowanie delikatnych kosmetyków, ale także wybór środków piorących przeznaczonych dla najmłodszych.

Dlatego dr Lidia Ruszkowska, lekarz pediatra i dermatolog, ordynator Oddziału Dermatologii Dziecięcej MSS w Warszawie wraz z firmą Reckitt Benckiser, właściciel marki Lovela zainicjowała program edukacyjny „3 lata pod ochroną”, skierowany do rodziców dzieci do lat trzech.

Celem programu jest edukacja rodziców na temat zapobiegania podrażnieniom i chorobom skóry wynikającym z niewłaściwej jej pielęgnacji, w tym również z nadmiernym kontaktem z substancjami chemicznymi zawartymi w takich produktach, jak proszki do prania, środki do płukania, czy kosmetyki.

- Od kilku lat rynek farmaceutyczny zalewany jest coraz to nowymi preparatami pielęgnacyjnymi. Rodzice mają szeroki dostęp do informacji dotyczących preparatów myjących, nawilżających, czy natłuszczających. Niejednokrotnie pomija się problem właściwego doboru środków do prania ubranek i pościeli dziecięcej. W swojej praktyce często spotykam się z podrażnieniami skóry, powstającymi w wyniku stosowania nieodpowiednich preparatów zewnętrznych. Dlatego, poprzez kampanie edukacyjną „3 lata pod ochronną” chcę uświadomić rodzicom, jak unikać podrażnień i chorób skóry, poprzez właściwą pielęgnację i stosowanie produktów dostosowanych do delikatnej skóry najmłodszych dzieci – tłumaczy dr Lidia Ruszkowska, lekarz pediatra i dermatolog, ordynator Oddziału Dermatologii Dziecięcej MSS w Warszawie.

Delikatna skóra dziecka


Niewiele mam używa proszku do ubranek dziecięcych przez 3 lata. Tymczasem ważne jest, aby właśnie w pierwszych trzech latach życia dziecka szczególnie dbać również o jego skórę, bowiem w tym okresie jest ona nawet 5 razy cieńsza niż u dorosłych osób. Komórki skóry dziecka ułożone są luźno i nie przylegają do siebie – to powoduje jej większą przepuszczalność. W związku z tym do skóry właściwej łatwiej przenikają składniki preparatów, z którymi ma styczność, np. kosmetyków czy środków piorących. Stosując nieodpowiednie produkty, narażamy dziecko na kontakt z substancjami chemicznymi, które mogą wywoływać podrażnienie, rumień, świąd i łuszczenie się naskórka. Ponadto przenikają one do krwioobiegu i całego organizmu malucha. Trzeba też pamiętać, że brak podrażnień i objawów alergii skórnych nie oznacza, że skóra spełnia swoje funkcje.

Dlatego troszcząc się o skórę najmłodszych, należy zwracać uwagę nie tylko na dietę i wybór odpowiednich kosmetyków, ale również proszków i płynów do prania. Substancje piorące zawarte w zwykłych proszkach wiążą się z włóknami i nawet po podwójnym płukaniu pozostają w tkaninie i mają kontakt ze skórą. Dlatego tak ważny jest wybór delikatnych środków piorących, które nie pozostawią na ubrankach składników podrażniających i alergizujących. Pranie w środkach przeznaczonych dla dzieci i stosowanie odpowiednich kosmetyków gwarantuje pełną ochronę skóry.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: alergie, dziecko, kosmetyki, skóra dziecka


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»