kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Urządzamy kącik niemowlaka w pokoju starszego rodzeństwa
2015/6/24 23:00:00

Kiedy na świecie pojawia się drugie dziecko, nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić mu własny pokój. Umieszczenie nowego członka rodziny w pokoju starszego rodzeństwa jest dobrym sposobem na rozpoczęcie budowania przyszłych relacji między dziećmi. Jak urządzić kącik dla niemowlaka w pokoju starszej pociechy?

Oczekiwanie na drugie dziecko wiąże się z mniejszą niepewnością niż ta, która towarzyszy przyszłym rodzicom wtedy, gdy odlicza się dni do pierwszego porodu. Mama i tata są już bogatsi w wiedzę, jak zachowuje się noworodek, co jest mu potrzebne i co ułatwia opiekę nad nim. Za to pojawia się nowa niewiadoma: jak zareaguje na nowego członka rodziny jego starsze rodzeństwo? Szczególnie jeśli ma dzielić z nim pokój….

Budowanie przyszłych relacji pomiędzy dziećmi warto rozpocząć już na wczesnym etapie, a do urządzania niemowlęcego kącika zaangażować starszą pociechę. Marka Pinio podpowiada jak zaaranżować dziecięcy pokój na nowo.

fot. Zdjęcie pokoju - fistaszkowelove i pinio

Urządzenia kącika dla niemowlaka dobrze rozpocząć nie czekając na sam koniec ciąży. W ten sposób starsze dziecko będzie miało więcej czasu na zaadaptowanie się do nowej sytuacji, a mama będzie miała jeszcze dość energii, aby koordynować prace. Wszelkie decyzje dotyczące zmian w pokoju trzeba konsultować z jego dotychczasowym użytkownikiem, żeby nie poczuł się odstawiony na boczny tor. Wspólnie ustalcie, gdzie postawić niemowlęce łóżeczko, czy trzeba kupić nową komodę (może dziecko już nie potrzebuje swojej), w jaki sposób starsza pociecha chce zaznaczyć symbolicznie swoją przestrzeń, które zabawki i elementy wyposażenia będą wspólne.

Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: niemowlak, pokój dla niemowlaka, pokój dziecięcy, rodzeństwo


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»