kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Zwierzęta odpowiednie dla małych alergików
2008/9/28 0:10:00

Najsilniejszym alergenem pochodzącym od kotów jest wydzielina gruczołów zatok okołoodbytniczych, która wraz z naskórkiem przylepia się do włosów podszerstkowych i unosi się na nich w powietrzu. Gdy maluch chce mieć w domu kota, najlepiej zdecydować się na rasę uznawaną za mało alergiczną. „Przykładem takiej rasy są Burmy, prawie całkowicie pozbawione podszerstka, czyli krótkiej, gęstej i miękkiej warstwy futra pod okrywą włosową. To właśnie podszerstek jest uznawany za najbardziej alergiczną część kociego włosa. Burmy mają krótką i przylegającą do skóry sierść, a ponadto prawie nie linieją - więc to również czynniki „antyalergiczne”. Rasą najbardziej przyjazną dla uczuleniowców są Sfinksy, które prawie w ogóle nie mają sierści” – wyjaśnia pani Katarzyna.

Alergeny pochodzenia zwierzęcego obecne są przede wszystkim w kurzu domowym, który gromadzi się na podłogach, miękkich wykładzinach oraz w powietrzu pomieszczeń mieszkalnych. Dlatego oprócz codziennej pielęgnacji pupila należy te alergeny systematycznie eliminować z mieszkania. Jeśli zdecydujemy się, aby zwierzę zamieszkało z domownikami, warto codziennie odkurzać pomieszczenia, w których przebywają zwierzęta oraz alergik. Należy zrezygnować z wykładziny, w której gromadzi się alergizująca sierść. Najlepszym zabezpieczeniem podłogi zamiast ciężkich, wełnianych dywanów jest położenie bawełnianych dywaników, które można prać w pralce. Odpowiednia temperatura oraz zastosowanie hipoalergicznego proszku do prania zagwarantuje usunięcie z tkanin alergenów pochodzenia zwierzęcego.

Nie pozwalajmy zwierzęciu wchodzić do sypialni alergika. Powinno ono spać w jednym miejscu, na specjalnie przygotowanym posłaniu – najlepiej w przedpokoju. Jeśli jednak pozwolimy zwierzętom wylegiwać się na pościeli bądź narzutach chroniących łóżka, kanapy lub fotele, należy prać je co najmniej raz w tygodniu w odpowiedniej temperaturze, używając hipoalergicznego proszku. Po zakończeniu zabaw z pupilem dziecko alergiczne powinno umyć rączki oraz buzię.

Alergeny mogą osadzać się także na dziecięcych ubraniach, dlatego warto prać je systematycznie. Stosując się do powyższych zasad utrzymamy w domu dyscyplinę związaną z zachowaniem porządku. Dzięki temu zwiększamy także szansę na to, że obecność zwierzaka nie będzie powodowała objawów alergicznych domowników. Dziecko będzie mogło spędzać czas ze swoim pupilem, co pozytywnie wpłynie na uwrażliwienie oraz zwiększenie poczucia odpowiedzialności młodego człowieka.

Pamiętajmy, że od najmłodszych lat należy uczyć dzieci odpowiedzialności poprzez zachęcanie do prawidłowej opieki nad pupilem. Zwierzę to nie zabawka – ma uczucia, przywiązuje się do opiekunów – nie możemy z niego zrezygnować, oddać, porzucić kiedy nam się „znudzi”. Jeśli decydujemy się na zakup jakiegokolwiek zwierzątka, nie możemy zostawiać go bez opieki na weekend lub podczas wyjazdu wakacyjnego.


jelp.pl

Strony: [1] [2]

4press.pl
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: alergia, zwierzęta


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »