kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Operatorzy sieci komórkowych przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci
2008/2/15 0:10:00

Z inicjatywy Stowarzyszenia GSM (GSMA) zawarto sojusz operatorów komórkowych przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci. Celem jest ograniczenie używania telefonii komórkowej przez osoby lub organizacje, chcące korzystać lub czerpać zyski z materiałów zawierających takie treści. Większość tego typu materiałów jest dostępna za pomocą standardowego połączenia internetowego, istnieje zatem niebezpieczeństwo, że sieci szerokopasmowe wprowadzane przez operatorów komórkowych, mogłyby być w tym celu użyte.

Sojusz został założony przez GSMA, Hutchison 3G Europe, Mobilkom Austria, Grupę Orange FT, Telecom Italia, Telefonica/02, Grupę Telenor, TeliaSonera, Grupę T-Mobile, Grupę Vodafone i dotMobi w celu stworzenia przeszkód uniemożliwiających niewłaściwe korzystanie z sieci komórkowych i usług związanych z zarządzaniem stronami www, z dostępu do takich stron lub korzystanie z materiałów o tematyce seksualnego wykorzystywania dzieci. Spółki posiadają operatorów na całym świecie, zapewniając w ten sposób globalne oddziaływanie.

Sojusz ma na celu powstrzymywanie oraz odwrócenie procesu narastania ilości materiałów zawierających treści związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci, utrzymując bardziej bezpieczne środowisko sieci komórkowych dla wszystkich naszych klientów.

„Jesteśmy dumni z tego, że wspieramy inicjatywę wprowadzaną obecnie przez GSMA. W Orange staramy się dbać o klienta, jest to coś więcej niż tylko świadczenie usług. W dobie szybkiego rozwoju technologii komórkowych branża telekomunikacyjna musi działać wspólnie, dzielić się doświadczeniem i czerpać z ustalonych metod, aby móc aktywnie wyjść naprzeciw tak istotnej kwestii o zasięgu światowym” - powiedział Olaf Swantee, wiceprezes France Telecom.

„Popieram to porozumienie. To bardzo wyraźny sygnał, że branża sieci komórkowych angażuje się w uczynienie Internetu komórkowego miejscem bezpieczniejszym dla dzieci. Fakt, że inicjatywa ma swoje źródło w działaniach przeprowadzanych przez branżę komórkową w Europie, pokazuje, że kontynent ten po raz kolejny stoi na czele w kwestiach tworzenia godnego zaufania środowiska do prowadzenia działalności gospodarczej” - dodała Viviane Reding, Komisarz Unii Europejskiej do spraw Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów.
Członkowie Sojuszu, poza użyciem innych środków, będą stosować mechanizmy techniczne w celu zapobiegania dostępowi do stron internetowych wskazanych przez odpowiednie agencje jako udostępniające zasoby o treści związanej z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.

Członkowie będą również wdrażać procedurę „Notice and Take Down” (procedura powiadamiania i usuwania), aby umożliwić usunięcie wszelkich materiałów zawierających treści związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci, wysyłanych na skrzynki ich serwisów, jednocześnie wspierając i promując „gorące linie” lub inne sposoby, w jakie klienci mogą zgłaszać znalezienie w Internecie lub serwisach sieci komórkowych materiałów związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.

„Ponieważ nasza branża wprowadza szerokopasmowe sieci komórkowe, zapewniające szybki i łatwy dostęp do multimedialnych stron internetowych, musimy zastosować zabezpieczenia uniemożliwiające przestępcom korzystanie z usług sieci komórkowych jako źródeł dostępu do stron lub hostingu stron www zawierających zdjęcia i filmy związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci” - przekonywał Craig Ehrlich, przewodniczący GSMA. „Wzywamy rządy państw całego świata do wspierania tej inicjatywy poprzez zapewnienie niezbędnej przejrzystości prawnej w celu zagwarantowania operatorom komórkowym możliwości efektywnego działania przeciwko materiałom związanym z seksualnym wykorzystywaniem dzieci oraz zwiększenia międzynarodowego egzekwowania działań przeciwko znanym źródłom.” – dodał.

Rządy państw muszą zapewnić, że posiadają niezbędne zasoby pozwalające na zwalczenie rozprzestrzeniania się metodą cyfrową materiałów związanych z wykorzystywaniem dzieci. Najlepiej byłoby, gdyby organy odpowiedzialne za egzekwowanie prawa lub wyznaczone organizacje międzynarodowe posiadały procedury, które mogą potwierdzić, że poszczególne elementy materiałów są niezgodne z prawem.

Sojusz osiągnie swoje cele poprzez połączenie środków technicznych, współpracę i dzielenie się informacjami. Będzie również wspierać wszystkich operatorów, bez względu na technologię dostępu, oraz społeczeństwo korzystające z sieci komórkowych w angażowaniu się w to działanie, oraz będzie współdziałać z innymi inicjatywami branżowymi - podano w komunikacie.



Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: GSM, GSMA, molestowanie, wykorzystywanie seksualne


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »