kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ubranka dla wcześniaków
2009/12/31 9:20:00

Blisko 10% dzieci urodzonych w Polsce to wcześniaki - każdego roku rodzi się ich około 24 tys. To duża grupa, o którą trzeba wyjątkowo zadbać - są maleńkie i kruche, wymagają szczególnej troski i opieki. A także - specjalnych ubranek.

Z problemem ubrania dla wcześniaczków spotykają się wszyscy rodzice. W ogólnodostępnej sprzedaży znajdują się ubranka dla noworodków o wzroście od 50 cm, o wiele za duże dla tych maluszków. Na szczęście pojawiają się już ubranka w rozmiarze od 44cm, zapewniające komfort wrażliwej skórze, a także utrzymanie właściwej temperatury ciała.

- Maluszek, ubrany w za duże śpiochy, leżący w inkubatorze wygląda wyjątkowo delikatnie i bezbronnie, a każda fałdka ubranka może stworzyć dyskomfort. Postanowiliśmy więc sprawić, by świat stał się bardziej przyjazny maluszkom i wnieść w ich otoczenie nieco radości i kolorów - mówi Elwira Klaczak-Ryczko, projektantka kolekcji Mini Kolorino. - Jesteśmy postrzegani jako specjaliści od bielizny dziecięcej, a właśnie ona jest podstawową garderobą maluszka i znajduje się najbliżej wrażliwej skóry dziecka. Poczuliśmy, że możemy zrobić coś więcej - sprawić, że bezpośredni kontakt ze światem zewnętrznym, jaki daje ubranie, będzie łagodny, przyjemny i komfortowy.

Wszystkie ubranka Kolorino zostały wykonane z materiału, który - według wierzeń hinduskich - spadł z nieba, by koić smutki i łagodzić lęki. Mowa o... bawełnie, uznawanej od wieków za najlepszy, najbardziej naturalny i zdrowy materiał. By nie podrażniać wyjątkowo delikatnej skóry dziecka, w ubrankach zostały zastosowane spłaszczone szwy, nie ma żadnych wystających metek i wszywek.

Pełen komfort mają sprawić również praktyczne, wygodne, i bezpieczne rozwiązania, ułatwiające ubieranie maleństwa: body i koszulki zapinane są z boku, półśpioszki mają szeroki elastyczny pas bez użycia gumki, który delikatnie otacza brzuszek maluszka, pledzik uszyty jest z 2 warstw bawełnianej dzianiny w odpowiednim rozmiarze, aby takie maleństwo okryć.
Ubranka z kolekcji Kolorino nawiązują stylem do najbardziej popularnych i ulubionych przez rodziców wzorów: sympatycznego misia i zająca w kilku wariantach kolorystycznych, słodkich serduszek czy wiosennej łąki.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: niemowlę, noworodek, ubranka dziecięce, wcześniak


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»