kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

ADHD - wielki problem małego człowieka
2017/3/16 0:30:00


Gdzie szukać pomocy?

Jeśli zauważyłaś u swojego dziecka objawy mogące sugerować wystąpienie u niego ADHD musisz skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą dziecięcym. Tylko oni po przeprowadzeniu odpowiednich badań i testów mogą stwierdzić jednoznacznie, czy to rzeczywiście ADHD czy może tylko „zwykła” nadpobudliwość. W większych miastach działają stowarzyszenia i fundacje pomagające dzieciom z ADHD (i ich rodzicom), w mniejszych ratunku należy szukać w poradniach psychologiczno – pedagogicznych.
Zarówno dziecko, jak i jego opiekunowie powinni uczestniczyć w specjalnych zajęciach, na których nauczą się, jak żyć z tą chorobą i jak radzić sobie z jej objawami. Pomocy i wsparcia warto także poszukać w Internecie – tutaj znajdziemy liczne fora i strony poświęcone ADHD.
Większość dzieci z ADHD ma ogromne problemy w szkole – chorobie tej bowiem towarzyszą często takie zaburzenia jak dysgrafia, dysleksja czy dyskalkulia. Jeśli dodamy do tego typowe objawy choroby czyli nadruchliwość, zaburzenia koncentracji, problemy w kontaktach z rówieśnikami, agresywne zachowanie, pojawia nam się obraz ucznia trudnego i sprawiającego olbrzymie kłopoty wychowawcze. Z tego też powodu dzieci z ADHD często mają nauczanie indywidualne – w polskich szkołach, w 30 – osobowych klasach, nie ma odpowiednich warunków do zajęcia się dzieckiem z takim problemem.
Nauczanie dziecka z ADHD w normalnej szkole nie jest na pewno zadaniem łatwym, ale też nie niemożliwym, wymaga jednak sporo samozaparcia i współpracy rodziców i szkoły. Nauczyciele muszą wiedzieć, jak radzić sobie z tego typu zaburzeniem, umieć odpowiednio zareagować, a jednocześnie nie zaniedbywać pozostałych dzieci.

Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ADHD, dziecko, leczenie, nadpobudliwość, pedagog, wychowanie


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»