kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

ADHD - wielki problem małego człowieka
2017/3/16 0:30:00Gdzie szukać pomocy?

Jeśli zauważyłaś u swojego dziecka objawy mogące sugerować wystąpienie u niego ADHD musisz skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą dziecięcym. Tylko oni po przeprowadzeniu odpowiednich badań i testów mogą stwierdzić jednoznacznie, czy to rzeczywiście ADHD czy może tylko „zwykła” nadpobudliwość. W większych miastach działają stowarzyszenia i fundacje pomagające dzieciom z ADHD (i ich rodzicom), w mniejszych ratunku należy szukać w poradniach psychologiczno – pedagogicznych.
Zarówno dziecko, jak i jego opiekunowie powinni uczestniczyć w specjalnych zajęciach, na których nauczą się, jak żyć z tą chorobą i jak radzić sobie z jej objawami. Pomocy i wsparcia warto także poszukać w Internecie – tutaj znajdziemy liczne fora i strony poświęcone ADHD.
Większość dzieci z ADHD ma ogromne problemy w szkole – chorobie tej bowiem towarzyszą często takie zaburzenia jak dysgrafia, dysleksja czy dyskalkulia. Jeśli dodamy do tego typowe objawy choroby czyli nadruchliwość, zaburzenia koncentracji, problemy w kontaktach z rówieśnikami, agresywne zachowanie, pojawia nam się obraz ucznia trudnego i sprawiającego olbrzymie kłopoty wychowawcze. Z tego też powodu dzieci z ADHD często mają nauczanie indywidualne – w polskich szkołach, w 30 – osobowych klasach, nie ma odpowiednich warunków do zajęcia się dzieckiem z takim problemem.
Nauczanie dziecka z ADHD w normalnej szkole nie jest na pewno zadaniem łatwym, ale też nie niemożliwym, wymaga jednak sporo samozaparcia i współpracy rodziców i szkoły. Nauczyciele muszą wiedzieć, jak radzić sobie z tego typu zaburzeniem, umieć odpowiednio zareagować, a jednocześnie nie zaniedbywać pozostałych dzieci.

Strony: [1] [2] [3] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ADHD, dziecko, leczenie, nadpobudliwość, pedagog, wychowanie


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »