kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Dziecko i narkotyki
2007/5/18 0:10:00

„Małe dzieci - mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot” – jak wiele prawdy jest w tym popularnym stwierdzeniu najlepiej wiedzą rodzice nastolatków. Do codziennych batalii o nie odrobione lekcje i bałagan w pokoju często dochodzi jeszcze obawa o to, że nasze dziecko zacznie sięgać po używki: papierosy, alkohol i – niestety coraz częściej – narkotyki.

W tej kwestii raczej nie mamy co liczyć na zbytnią wylewność i szczerość naszej pociechy, na to, że przyzna się do bardziej lub mniej częstych kontaktów z „zakazanym owocem”. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy zupełnie bezbronni: uważnie obserwując nasze dziecko możemy dość szybko zauważyć, że w jego życiu pojawiły się narkotyki. Pierwsze symptomy to:
- dziecko ma często załzawione lub zaczerwienione oczy (brzegi powiek, białka lub spojówki), nietypowo rozszerzone lub zwężone źrenice
- zmienne nastroje – błyskawicznie popada zarówno w euforię, jak i w depresję, bardzo łatwo wyprowadzić je z równowagi,
- bywa senne i apatyczne lub przeciwnie – prawie w ogóle nie sypia
- stale „cieknie” mu z nosa
- zmienia swój wygląd, nosi inne ubrania, zapuszcza włosy, ma nowych znajomych, coraz rzadziej spotyka się z dawną „paczką”
- w jego pokoju pojawiają się podejrzane przedmioty: rurki, fiolki, małe foliowe torebeczki, igły, strzykawki, kolorowe pastylki
- coraz częściej żąda od rodziców pieniędzy (może twierdzić, że potrzebuje ich na przykład na szkolną wycieczkę czy wyjście do teatru), może także zdarzyć się, że z portfela zaczną ginąć ci większe lub mniejsze sumy.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: narkotyki, nastolatek, objawy